Żywienie dzieci

KidsDiet_main_0119Dzieci to nasze największe szczęście. Chcemy żeby były zdrowe i szczęśliwe. Prawidłowe odżywianie to jeden z warunków prawidłowego wzrostu, rozwoju fizycznego i psychicznego młodych ludzi.

Rodziców najmłodszych zapraszamy na wizytę podczas której dowiedzą się jak i kiedy wprowadzać nowe pokarmy do diety maluszka, czego należy bezwzględnie unikać, a jakie produkty powinny na stałe zagościć w dziecięcym menu. Dostaniecie kalendarz wprowadzania nowych pokarmów i szczegółowe zalecenia.

Oferujemy pomoc w leczeniu nadwagi i otyłości najmłodszych – pomimo dobrych chęci i starań rodziców czasem jest im trudno poprowadzić dziecko samodzielnie. Zdarza się, że potrzebny jest autorytet osoby z zewnątrz, a plan żywieniowy zostanie ułożony tak, aby dziecko mimo diety odchudzającej miało pokryte indywidualne zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze, witaminy i minerały. Waga będzie redukowana w sposób zdrowy i trwały, a rodzice będą mogli spać spokojnie, ponieważ młody człowiek będzie odżywiony, a nie przejedzony.

Zapraszamy na 60-minutowe spotkanie z dietetykiem, podczas którego:

  • Dietetyk przeprowadzi z rodzicami i dzieckiem szczegółowy wywiad dietetyczny, na podstawie którego ustali indywidualne zalecenia i plan żywieniowy
  • Przeprowadzone zostanie badanie składu ciała u starszych dzieci i ważenie najmłodszych. Dietetyk przeanalizuje wynik i udzieli Wam konkretnych informacji które parametry są w normie, a które należałoby poprawić i w jaki sposób.
  • Po spotkaniu uzyskacie szczegółowe zalecenia żywieniowe oraz konkretny Jadłospis – Ilościowy lub Szczegółowy, w zależności od tego, która opcja będzie dla dziecka najbardziej korzystna (dzieci odchudzające się)
  • Dietetyk odpowie na wszystkie nurtujące Was pytania.

Kolejne wizyty to 30-minutowe spotkanie z dietetykiem, podczas którego:

  • Dietetyk przeprowadzi z rodzicami i dzieckiem szczegółowy wywiad dietetyczny, podczas którego wysłucha wszystkich Waszych uwag i odpowie na pytania, które pojawiły się w trakcie stosowania diety
  • Przeprowadzone zostanie badanie składu ciała u starszych dzieci i ważenie najmłodszych. Dietetyk przeanalizuje wynik i udzieli Wam konkretnych informacji, które parametry już uległy poprawie i co należy dalej robić, aby proces nadal przebiegał bezproblemowo i bez przestojów w utracie kilogramów – w przypadku odchudzania dziecka
  • Po spotkaniu uzyskasz kolejny Jadłospis opracowany w oparciu o aktualne parametry – Ilościowy lub Szczegółowy (dzieci odchudzające się)
  • Dietetyk odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Po każdej wizycie młody pacjent otrzyma nagrodę za dobre wyniki – razem ustalimy wcześniej co to ma być – np. przepis na ulubione danie w dietetycznej odsłonie, plan żywieniowy ulubionej postaci (sportowca, muzyka, a nawet bohatera bajki)

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!