Zarządzanie stresem

stressStres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Umiarkowany i krótkotrwały jest siłą napędzającą do działania, mobilizuje, powoduje produkcję i uwalnianie hormonów, dzięki którym działamy bardziej efektywnie i skutecznie.

Problemem jest stres przewlekły lub wywołany nagłym, bardzo silnie obciążającym emocjonalnie zdarzeniem w życiu prywatnym lub zawodowym.

Długotrwałe funkcjonowanie w stresie powoduje spadek efektywności, percepcji, zmęczenie, bóle głowy, zwyżki ciśnienia tętniczego, bezsenność, nerwice, depresje i inne zaburzenia funkcjonowania organizmu. Przewlekły stres wpływa negatywnie nie tylko na nas samych, ale też nasze relacje z innymi, organizację czasu, delegowanie zadań i w końcu prowadzi do zaburzenia równowagi wewnętrznej organizmu oraz równowagi między życiem prywatnym a zawodowym.

Błędne koło zaczyna się nakręcać. Im poziom stresu jest wyższy, tym Twoja efektywność i skuteczność działania niższa, nie dotrzymujesz terminów, nie wykonujesz wszystkich obowiązków – a to stresuje Cię jeszcze bardziej. I… w końcu Twój organizm mówi STOP.

Dzięki naszej pomocy zajmiesz się sobą i swoimi emocjami zanim granica Twojej wytrzymałości zostanie przekroczona. Uporządkujesz swoje sprawy, poszukasz czasu na zaspokojenie fizjologicznych potrzeb Twojego organizmu, nauczysz się bezpiecznie rozładowywać emocje i poczujesz się lepiej.

Oferujemy konsultacje lekarskie w ramach jedynej we Wrocławiu Poradni Medycyny Stylu Życia oraz pracę z coachem, dzięki czemu będziesz mógł wprowadzić w swoje życie zmiany i nauczysz się zarządzać stresem! Nie leczymy wyłącznie skutków stresu, z naszą pomocą wyeliminujesz przyczynę Twojego złego samopoczucia.

Pomożemy Ci znaleźć równowagę emocjonalną i życiową (work-life balance). Zapraszamy na konsultacje indywidualne i warsztaty.

OFERTA DLA FIRM I KORPORACJI: TUTAJ

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!