Leczenie depresji

friends-536896_1280W naszym Instytucie oferujemy kompleksowe leczenie depresji, uwzględniające zarówno terapię farmakologiczną (jeśli jest potrzebna), ale przede wszystkim profesjonalne wsparcie i pomoc w zbudowaniu swojego życia na nowo, poprzez zmianę stylu życia, codziennych nawyków, relacji z bliskimi oraz relacji zawodowych osoby chorej lub osób, u których występuje ryzyko depresji.

Oferujemy konsultacje lekarskie w ramach jedynej we Wrocławiu Poradni Medycyny Stylu Życia, by lepiej poznać siebie i osiągnąć założone cele w życiu oraz – w razie potrzeby – dodatkowe wsparcie psychologiczne.

Rozwój cywilizacji, tempo życia i wciąż rosnące wymagania zawodowe i prywatne, zaburzone relacje rodzinne i towarzyskie często powodują poczucie samotności i bezradności wobec problemów i trudności, które są nieodłączną częścią naszego życia. Zjawiska te leżą u podłoża obniżonego nastroju, utraty energii do działania i w konsekwencji prowadzą do rozwoju depresji.

Depresja jest jedną z chorób cywilizacyjnych. Częstość jej występowania wciąż wzrasta. Wiele osób ma objawy, ale choroba nie została u nich nigdy rozpoznana. Częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Ujawnieniu się lub nasileniu objawów sprzyja przesilenie wiosenne oraz okres jesienno-zimowy, z mniejszą liczbą słonecznych dni. Depresja wpływa na ogólny stan zdrowia organizmu i rozwój innych chorób, na nasze funkcjonowanie w społeczeństwie, na możliwość pełnienia przez nią funkcji zawodowych, rodzinnych i społecznych.

Leczenie farmakologiczne oraz terapia psychologiczna to główne i zalecane formy leczenia tej choroby, ale ich skuteczność wzrasta wraz z wprowadzeniem trwałych zmian w życiu – poczytaj.

OFERTA DLA FIRM I KORPORACJI: TUTAJ

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!