Dietoterapia chorób

dietoterapia choróbCukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca, podwyższony cholesterol, problemy hormonalne – to problemy naszych czasów. Łączy je jedno – leczenie wszystkich należy wspomagać dietą, a w wielu sytuacjach jest to niezbędne, by leczenie było skuteczne.

Możesz poddać się i przyjmować leki do końca życia. Możesz też umówić się na spotkanie z naszym dietetykiem, który pomoże Ci pokonać chorobę, odzyskać zdrowie i radość z życia.

Zajmujemy się leczeniem dietetycznym nie tylko klasycznych chorób, w których zalecana jest zmiana sposobu żywienia. Zajmujemy się też skomplikowanymi przypadkami – ustalamy diety niskobiałkowe w chorobach nerek, ubogopurynowe w dnie moczanowej i wiele innych. Zadzwoń, zapytaj – powiemy Ci, czy w Twoim przypadku dietoterapia może pomóc i w jaki sposób.

I wizyta to 60-minutowe spotkanie z dietetykiem, podczas którego:

  • Dietetyk przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad dietetyczny, na podstawie którego ustali indywidualne zalecenia, uwzględniające wszystkie schorzenia i problemy, z którymi się zgłaszasz
  • Przeprowadzone zostanie badanie składu ciała, dzięki któremu dowiesz się jaka jest zawartość tłuszczu, wody i mięśni w organizmie, jaki jest Twój wiek metaboliczny, gęstość kości, BMI, aktualne zapotrzebowanie kaloryczne oraz stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych. Dietetyk przeanalizuje wynik i udzieli Ci konkretnych informacji które parametry są w normie, a które należałoby poprawić i w jaki sposób.
  • Po spotkaniu uzyskasz szczegółowe zalecenia żywieniowe oraz konkretny Jadłospis – Ilościowy lub Szczegółowy, w zależności od tego, którą opcję wybierzesz. Jadłospis poza poprawą zdrowia może zakładać redukcję kilogramów, jeśli nie ma przeciwskazań medycznych.
  • Dietetyk odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Kolejne wizyty to 30-minutowe spotkanie z dietetykiem, podczas którego:

  • Dietetyk przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad dietetyczny, podczas którego wysłucha wszystkich Twoich uwag i odpowie na pytania, które pojawiły się w trakcie stosowania diety
  • Przeprowadzone zostanie badanie składu ciała, dzięki któremu dowiesz się w jaki sposób zmienia się Twoje ciało – jaka jest Twoja aktualna waga, zawartość tłuszczu, wody i mięśni w organizmie, jaki jest Twój wiek metaboliczny, gęstość kości, BMI, aktualne zapotrzebowanie kaloryczne oraz stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych. Dietetyk przeanalizuje wynik i udzieli Ci konkretnych informacji, które parametry już uległy poprawie i co należy dalej robić, aby proces naprawy postępował do przodu.
  • Po spotkaniu uzyskasz kolejny Jadłospis opracowany w oparciu o aktualne parametry – Ilościowy lub Szczegółowy, w zależności od tego, którą opcję wybierzesz.

W naszym Instytucie możesz także umówić się z lekarzem medycyny stylu życia, który wyznaczy Twoje cele zdrowotne i razem ustalicie plan działania, którego spotkanie z dietetykiem będzie częścią. Dzięki współpracy i holistycznym podejściu do choroby, pomożemy Ci wyeliminować jej przyczyny, a nie tylko skutki. Twoje zdrowie zależą od stylu życia, a my pomożemy Ci zmienić go kompleksowo na zdrowszy.

Zapraszamy do jedynej we Wrocławiu Poradni Medycyny Stylu Życia.

OCEŃ SWOJE RYZYKO ZDROWOTNE

Zapraszamy też do zapoznania się z Programami Zmiany – to kompleksowe, indywidualne programy trwałej zmiany stylu życia na zdrowszy, zmiany nawyków i zachowań mające na celu ogólną poprawę zdrowia, regulację masy ciała, zmniejszenie narażenia na czynniki ryzyka chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych.

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!