Dietetyka sportowa

shutterstock_96008360Osoby aktywnie uprawiające sport mają zwiększone zapotrzebowanie na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Różni się ono w zależności od rodzaju aktywności fizycznej i jej intensywności.

Dietetyk ułoży dla Ciebie program żywieniowy uwzględniając nie tylko Twoje parametry – wzrost, wiek i skład ciała. Jadłospis będzie uwzględniał rodzaj i stopień intensywności treningów. W zależności od tego co chcesz osiągnąć – podnieść wytrzymałość, szybkość, zwiększyć siłę mięśni – pomożemy Ci poprawić wyniki w każdej dyscyplinie sportowej.

Nasz dietetyk przygotuje Cię do zawodów – dostaniesz konkretny plan żywieniowy, w którym uwzględnimy posiłki przed- i po-treningowe. Tuż przed zawodami dobrze jest zrobić tzw. „ładowanie glikogenem”, dzięki któremu Twoje ciało będzie się męczyć wolniej i będzie bardziej wytrzymałe, abyś mógł stanąć na podium.

Dla nas nie ma znaczenia czy uprawiasz sport zawodowo czy amatorsko – rozumiemy, ze chcesz być najlepszy – pomożemy Ci osiągnąć Twoje marzenia.

Zapraszamy na 60-minutowe spotkanie z dietetykiem, podczas którego:

  • Dietetyk przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad dietetyczny, na podstawie którego ustali indywidualne zalecenia, uwzględniające rodzaj aktywności fizycznej, rozkład treningów oraz suplementy, które przyjmujesz.
  • Przeprowadzone zostanie badanie składu ciała, dzięki któremu dowiesz się jaka jest zawartość tłuszczu, wody i mięśni w organizmie, jaki jest Twój wiek metaboliczny, gęstość kości, BMI, aktualne zapotrzebowanie kaloryczne oraz stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych. Dietetyk przeanalizuje wynik i udzieli Ci konkretnych informacji które parametry są w normie, a które należałoby poprawić i w jaki sposób. Dowiesz się co działa na Twoją korzyść, a co nie oraz w którym kierunku powinny iść zmiany.
  • Po spotkaniu uzyskasz szczegółowe zalecenia żywieniowe oraz konkretny Jadłospis – Ilościowy lub Szczegółowy, w zależności od tego, którą opcję wybierzesz.
  • Dietetyk odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Na kolejne wizyty umawiamy się w miarę potrzeb. Czy będziemy się częściej spotykać zależy od Ciebie i efektów jakie chcesz osiągnąć. Jeśli trenujesz do zawodów i konieczna będzie zmiana programu żywieniowego – zaproponujemy  Ci jeszcze kilka spotkań. Jeśli uprawiasz sport amatorsko już po pierwszej wizycie uzyskasz wszystkie niezbędne informacje i narzędzia.

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!