Coaching zdrowia

coaching zdrowiaTo rozwijająca się w Polsce od niedawna metoda profilaktyki i skutecznego leczenia chorób cywilizacyjnych. To nurt coachingu, skierowany do osób, które chcą świadomie osiągać swoje cele zdrowotne, potrzebują pomocy i wsparcia we wprowadzaniu i przestrzeganiu zaleceń lekarskich lub po prostu chcą zdrowo żyć, prowadzić zdrowy styl życia, dbać o równowagę i swoje zdrowie w jego najszerszym znaczeniu.

Coaching zdrowia (health coaching) jest szeroko stosowany w krajach zachodnich, a jego skuteczność w osiąganiu celów zdrowotnych i poprawie skuteczności leczenia niektórych chorób, np. cukrzycy, została potwierdzona w badaniach naukowych.

Coaching zdrowia, to proces wspierania drugiego człowieka w rozwoju i osiąganiu jego własnych celów – celów związanych ze zdrowiem, zmianie codziennych nawyków i zachowań, stylu życia. To proces, podczas którego sprawdzasz i budujesz swoją gotowość, motywację, plan działania, określasz potrzeby, otrzymujesz wsparcie i przygotowujesz się do porażek i momentów słabości, które są nieuniknione na drodze do celu. Z pomocą coacha świadomie realizujesz swoje zdrowotne zamierzenia, bez chaosu, przez co zmniejszasz ryzyko niepowodzenia.

Coach to Twój przewodnik, coach pomoże Ci wydobyć potencjał, który jest w Tobie. Coach będzie pilnował, żebyś nie zszedł z drogi, którą sam wybrałeś i przypominał po co naprawdę to robisz i jakie korzyści odniesiesz jak do celu dojdziesz. Będzie pilnował, byś nie uległ pokusom zejścia z tej drogi tylko po to byś przez chwilę poczuł się dobrze. Chwilowa wygoda nie da Ci długoterminowego, trwałego sukcesu i dobrostanu – dlatego coach będzie Cię na Twoją drogę zawracał.

Podczas 60-minutowej sesji opracujesz swój własny plan zmiany, określisz cel, dowiesz się co konkretnie możesz zrobić, by go osiągnąć.

Wspólnie z coachem stwórz swój osobisty plan zapobiegania chorobom lub osobisty plan powrotu do zdrowia. Nikt nie zrobi tego lepiej niż Ty sam! Jeśli będziesz dobrze przygotowany – zwiększysz swoją szansę osiągnięcia celu.

Skorzystaj z coachingu zdrowia jeśli:

  • chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, żeby być zdrowszym lub wspomagać proces leczenia chorób, na które chorujesz
  • chcesz zredukować lub utrzymać prawidłową masę ciała
  • chcesz trwale wprowadzić zmiany i zalecenia Twojego dietetyka i lekarza
  • chcesz lepiej się wysypiać lub cierpisz na bezsenność
  • chcesz nauczyć się jak radzić sobie ze stresem w pracy i w domu – tak żeby rozwiązywać problemy i chronić siebie przed depresją
  • chcesz trwale rzucić palenie
  • chcesz być bardziej aktywny fizycznie
  • chcesz zmienić nawyki całej swojej rodziny – być zdrową mamą, zdrowym tatą, zdrowo wychowywać dziecko
  • chcesz poprawić skuteczność leczenia chorób przewlekłych – m.in. nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, cukrzyca typu II, podwyższony poziom cholesterolu, otyłość
  • chcesz długo cieszyć się dobrym zdrowiem, zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych, czuć się dobrze i być fit

Masz inny cel związany ze zdrowiem? Umów się na sesję z coachem i osiągnij go!

OCEŃ SWOJE RYZYKO ZDROWOTNE

Zapraszamy też do zapoznania się z Programami Zmiany – to kompleksowe, indywidualne programy trwałej zmiany stylu życia na zdrowszy, zmiany nawyków i zachowań mające na celu ogólną poprawę zdrowia, regulację masy ciała, zmniejszenie narażenia na czynniki ryzyka chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych.

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ.

OFERTA DLA FIRM I KORPORACJI: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!