Coaching dietetyczny

coaching dietetycznyTo nurt coachingu zdrowia – nowa metoda pracy z osobami, które chcą świadomie i trwale wprowadzać zmiany w swoich jadłospisach i nawykach żywieniowych. To gałąź coachingu, w której Twoje cele skoncentrowane są wokół odżywiania, zmiany masy ciała, zmiany nawyków żywieniowych i zdrowego odżywiania całej Twojej rodziny.

Dietetyk da Ci zalecenia, ale czy Tobie uda się je zastosować? Czy uda Ci się trwale te zmiany wprowadzić? Czy uda Ci się wygrać ze swoimi słabościami?

Uda Ci się, jeśli to naprawdę będzie Twój cel! Zrobisz to, jeśli naprawdę będziesz tego chciał!

Coach podczas 60-minutowej sesji, pomoże Ci głębiej przyjrzeć się Twojemu życiu, Twojej codzienności, Twoim nawykom. Dzięki odpowiednio zadanym pytaniom coach pomoże Ci poszerzyć świadomość gdzie jest źródło Twoich aktualnych nawyków, podjadania, zajadania. Wspólnie przyjrzycie się Twoim emocjom, codziennym problemom, stresowi, który przeżywasz w pracy czy w życiu prywatnym. To te czynniki są najczęstszą przyczyną nieprawidłowych nawyków żywieniowych i ich skutków w postaci nadwagi, otyłości czy chorób cywilizacyjnych – dowiedz się więcej.

W procesie coachingu dietetycznego potwierdzisz swoją gotowość, zbudujesz i dowiesz się jak podtrzymywać motywację, opracujesz konkretny plan, którego będziesz się trzymał i przygotujesz się na ewentualne niepowodzenia, by nie zboczyć z drogi.

Dzięki coachingowi dietetycznemu zwiększysz szansę na to, by zaplanowane z dietetykiem zmiany były trwałe i naprawdę Twoje.

Jak możesz zacząć? Są dwie drogi:

  • umów się z dietetykiem i ustal swoje cele, weź zalecenia, następnie spotkaj się z coachem i zrób plan, pracuj nad wdrożeniem tych zaleceń i zmian
  • umów się z coachem i przyjrzyj się swojej motywacji, sprawdź gotowość, ustal cel, a następnie – kiedy będziesz pewien, że jesteś gotowy na zmiany nawyków – umów się z dietetykiem i zacznij je realizować.

Każda droga jest dobra – wybierz najlepszą dla siebie.

Zapraszamy też do zapoznania się z Programami Zmiany – to kompleksowe, indywidualne programy trwałej zmiany stylu życia na zdrowszy, zmiany nawyków i zachowań mające na celu ogólną poprawę zdrowia, regulację masy ciała, zmniejszenie narażenia na czynniki ryzyka chorób cywilizacyjnych, w tym chorób nowotworowych.

Nie miałeś jeszcze okazji do poznania coachingu jako metody osiągania celów? Poczytaj czym jest coaching.

OFERTA DLA FIRM I KORPORACJI: TUTAJ

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!