Alergie pokarmowe

Allergenic food isolated on whiteŻyjemy w czasach, gdy pojawia się coraz więcej przypadków alergii i nietolerancji pokarmowych. Produkty które nam szkodzą, należy wyeliminować i zastąpić innymi tak, aby nie nabawić się niedoborów składników odżywczych, witamin i minerałów. Nawet bardzo restrykcyjna dieta może zapewnić zbilansowany jadłospis, trzeba tylko wiedzieć jakie produkty wybierać i jak je łączyć, aby zostały przez Twój organizm dobrze przyswojone.

Z naszym dietetykiem możesz umówić się na spotkanie, gdy:

  • Masz stwierdzone konkretne alergie, nietolerancje lub choroby genetyczne, które zmuszają Cię do eliminacji kluczowych produktów (np. celiakia) – dostaniesz konkretne wskazówki jakich dodatków do żywności unikać, aby nie jeść alergenów nieświadomie, jakie zamienniki możesz wybierać. W przypadku nietolerancji pokarmowej dietetyk ustala czas i stopień eliminacji nietolerowanych produktów w zależności od stopnia nasilenia nietolerancji i ich liczby.
  • Masz złe samopoczucie, problemy z układem trawiennym? Podejrzewasz, że coś Ci szkodzi, ale nie wiesz co – wykonamy test na nietolerancje pokarmowe. Dietetyk na podstawie wyniku ułoży zdrową dietę eliminacyjną – ustali czas i stopień eliminacji nietolerowanych produktów w zależności od stopnia nasilenia nietolerancji i ich liczby. Dostaniesz listę produktów i składników żywności, których powinieneś unikać oraz dokładny opis zamienników, które możesz wybierać.

Podczas spotkania dietetyk wykona dodatkowo badanie składu ciała, dzięki któremu dowiesz się jaka jest zawartość tłuszczu, wody i mięśni w organizmie, jaki jest Twój wiek metaboliczny, gęstość kości, BMI, aktualne zapotrzebowanie kaloryczne oraz stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych. Dietetyk przeanalizuje wynik i udzieli Ci konkretnych informacji które parametry są w normie, a które należałoby poprawić i w jaki sposób. Dowiesz się co działa na Twoją korzyść, a co nie, oraz w którym kierunku powinny iść zmiany.

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!