Coaching

coaching wrocławO coachingu

Celem coachingu jest wsparcie Cię w procesie rozwoju. Relacja między Tobą a coachem opiera się na partnerstwie i wzajemnym zaufaniu. Coach pomoże Ci odnaleźć siłę i motywację do działania oraz umożliwi Ci poprawę relacji z samym sobą i innymi. Pozwoli na określenie celów, jakimi chcesz się kierować oraz zmotywuje do ich osiągania. Wesprze Cię w zaprojektowaniu  pożądanych zmian we wszystkich aspektach życia.

 

„Prawdziwy akt odkrycia nie polega na odkrywaniu nowych lądów, ale na patrzeniu na stare w nowy sposób” (Marcel Proust)

Odpowiedzi masz w sobie

Podstawową coachingu jest uważne słuchanie i zadawanie wartościowych pytań. W coachingu traktowany jesteś jako autonomiczny twórca własnego życia, odpowiedzialny za jego bieg. Coach zakłada, że masz w sobie wystarczający potencjał, by znaleźć rozwiązania odpowiednie do swoich potrzeb. Posiadasz niezbędne zasoby (informacje, umiejętności, doświadczenie), ale nie jesteś świadomy ich istnienia albo nie potrafisz ich odpowiednio użyć. Potrzebujesz coacha, by pomógł Ci odkryć to, co masz i wykorzystać do zbudowania czegoś nowego.

„To co znajduje się za nami i to co znajduje się przed nami jest drobnostką w porównaniu z tym, co jest w nas” (Ralph Waldo Emerson)

Odpowiedzialność za siebie samego

Coach przyjmuje, że sam jesteś odpowiedzialny za własne życie. Wspiera Cię i motywuje, abyś doszedł tam gdzie chcesz, ale nie podejmuje decyzji, którą ścieżką masz iść. Coach tworzy Ci przestrzeń dla rozwoju, organizuje warunki, w których możesz odkryć tkwiące w Tobie możliwości, lepiej zrozumieć sytuację, w której się znajdujesz i zaprojektować odpowiednio swoje działania. Ale to od Ciebie zależy, w jakim kierunku ostatecznie podążysz.

Coach wychodzi z założenia „to co jest dobre dla mnie, niekoniecznie jest dobre dla Ciebie”. Wierzy, że każdy człowiek jest inny – jest niepowtarzalną jednostką z własnymi specyficznymi potrzebami i możliwościami – i jako taki (przy odpowiedniej pomocy) poradzi sobie ze stojącymi przed nim wyzwaniami.

„Nasza prawdziwa podróż przez życie odbywa się w nas: jest to sprawa wewnętrznego rozwoju, zdobywania coraz większej głębi” (Thomas Merton)

Szczegóły oferty coachingu znajdziesz w kolejnych zakładkach:

Oferujemy też coaching zdrowia i coaching dietetyczny oraz coaching dla firm, korporacji oraz innych instytucji i podmiotów we Wrocławiu i innych miastach.

OFERTA DLA FIRM I KORPORACJI: TUTAJ

Pełna oferta naszych usług: TUTAJ

Najtrudniej jest zacząć. Pozwól nam pomóc sobie – zacznij z nami proces zmiany już dziś.

Napisz do nas! Zadzwoń! Umów się na spotkanie!